پنوماتیک و هیدرولیک

دوره آموزش مانیتورینگ WINCC

از {{model.count}}

WINCC

دوره مانیتورینگ WINCC  کیان کنترل آپادانا مطابق با کد  استانداردWINCC ( Programming of Industrial Monitoring   )  شرکت فستو آلمان، در این دوره مهارت جو در طول 24 ساعت آموزشی با نرم افزار WINCC   آشناشده ، میتواند آن را نصب و بکمک آن برای یک فرایند صنعتی سیستم مانیتورینگ طراحی و اجرا نماید.

تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
مدت زمان آموزش
24 ساعت آموزش بر اساس جدید ترین استاندارد آموزشی شرکت فستو آلمان
نحوه آموزش
به صورت ( interactive learning ) یادگیری تعاملی
مکان آموزش
لابراتوار اتوماسیون شرکت کیان کنترل آپادانا نماینده انحصاری محصولات و خدمات آموزشی فستو. (امکان تشکیل دوره آموزشی در محل متقاضی دوره وجود داد .)
مدرس
این دور توسط اساتید و کارشناسان مورد تایید بر اساس استاندارد های آموزشی فستو تدریس خواهد شد.
گواهی پایان دوره
مدرک کیان کنترل بعد از آزمون پایان دوره ، دریافت مدرک فنی و حرفه ای با معرفی به آزمون سازمان فنی و حرفه ای در صورت تمایل متقاضی
پیش نیاز:
ندارد

در حال حاضر یکی از ارکان اساسی سیستم های اتوماسیون صنعتی امکان مانیتورینگ فرایند است. مانیتورینگ این امکان را برای کاربران سیستم فراهم می‌کند که بر فرایند ها ، تجهزات و دستگاه ها را به طور مداوم نظارت داشته باشند  تا از صحت کارکرد تجهیزات   اطمینان حاصل شود و درصورت ایجاد هر گونه خطا و یا نقص در سیستم مشکل به موقع تشخیص داده شود .در صنعت، مانیتورینگ به کنترل کیفیت محصولات، بهینه سازی فرایندها و کاهش هدررفت منابع کمک قابل توجهی می‌کند. از دیگر مزایای استفادهاز سیتم های مانیتورینگ می‌توان به پیشبینی و پیش‌گیری از مشکلات ، بهبود بهره وری و کاهش هزینه ها و حتی پایش محیط زیست اشاره کرد . WINCC  یکی از محصولات برند زیمنس (  Siemens  ) آلمان است که به منظور مانیتورینگ صنعتی و کنترل فرایند مورد استفاده قرار می گیرد .اپراتور به کمک WINCC   می تواند با خلق تصاویر گرافیگی و ارتباط آن با  PLC    بر فرایند های سیستم به صورت مستقیم نظارت کند و در صورت نیاز پارامترهای اعمل شده بر تجهیزات را تغییر دهد .

دوره مانیتورینگ WINCC   کیان کنترل آپادانا مطابق با کد  استانداردWINCC  شرکت فستو آلمان  ( Programming of Industrial Monitoring   ) و دربرگیرنده استاندارد آموزش مانیتورینگ با نرم افزار WinCC Flexible سازمان آموزش فنی و حرفه ایاست . در این دوره مهارت جو در طول 24 ساعت آموزشی با نرم افزار WINCC   آشناشده ، میتواند آن را نصب و بکمک آن برای یک فرایند صنعتی سیستم مانیتورینگ طراحی و اجرا نماید. این آموزش ها در محیط آموزشی مطابق با استاندارد های آموزشی شرکت فستو با استفاده از تجهزات مورد استفاده در صنعت و به صورت تعاملی ( interactive ) و پروژه محور اجرا خواهد شد. در این دوره مهارت جویان همراه با استاد در فرایند تدریس و آموزش شرکت داشته و کلیه سرفصل های آموزشی به کمک تمرینات استاندارد به شیوه حل مسئله تدریس ، اجرا و مورد آزمایش قرار می‌گیرند. تا به صورت عملی و در طی انجام تمرینات مرتبط با هر فصل مفاهیم و مهارت ها به شرکت کنندگان آموزش داده شود. شرکت کنندگاد در وره های آموزشی PLC  مقدماتی و پیشرفته  می توانند از این دوره به عنوان یک دوره مکمل جهت ارتقائ سطح دانش و مهارت خود در زمینه اتوماسیون برای استفاده در پروژه های کوچک ،  متوسط و بزرگ استفاده نمایند .

 .

برای شرکت در این دوره مهارت جو باید حد اقل دوره PLC  مقدماتی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد . همچنین افرادی که از سابقه آشنایی با PLC   و دانش فنی کافی درمورد برنامه نویسی PLC  برخوردار باشند نیز می توانند در این دوره شرکت کنند. 


توصیه واحد آموزش شرکت کیان کنترل : توصیه می‌شود در صورت آشنایی مهارت جو با برنامه نویسی PLC  و داشتن دانش فنی پایه در این مورد ، قبل از شرکت در دوره مانیتورینگ WINCC   در دوره PLC  پیشرفته  شرکت کند. 

-           دانشجویان و فارغ التحصیلان  رشته های فنی ومهندسی به وِیژه دانشجویان رشته های برق و مکانیک .

2-         فعالین در حوزه اتوماسیون صنعتی ، صاحبان صنایع و مشاغل مربوط به تولید .

3-         علاقه مندان به حوزه  ساخت و تولید و اتوماسیون صنعتی .

4-         کلیه افرادی که در محیط کار با سیستم های مبتنی بر PLC ارتباط دارند.

 • معرفی نرم افزار WINCC
 • آموزش نصب نرم افزار و بسته های نرم افزار مرتبط 
 • ارتباط  WINCC  با PLC  های S7

· مدیریت TAG  های داخلیو   Process 

 • ایجاد آرشیو در بخش Tag logging 

· طراحی گرافیکی و ابزار های آن 

 • برنامه       C-ACTION  در بخش طراحی گرافیکی
 • تنظیمات مربوط به بخض User
 • گزارش گیری ، ساخت هشدار و بخش سابقه هشدار ها 
 • با سیستم های SCADA آشنا خواهد شد.
 • به صورت گرافیکی میتواند پروسه را طراحی کند .
 • می تواند نرم افزار WINCC  را با PLC  ارتباط دهد.
 • فرمان های ورودی را از طریق WINCC به PLC   اعمال کند.
 • می تواند خطا های سیستم را نمایش دهد .
 • توانایی مانیتور کردن پروسه را با جزئیات دارد .