پنوماتیک و هیدرولیک

هیدرولیک تخصصی(نگه داری و عیب یابی سیستم های هیدرولیک )

از {{model.count}}

HY142

دوره هیدرولیک تخصصی کیان کنترل آپادانا مطابق با کد استاندارد HY142  شرکت FESTO  ، در این دوره مهارت جویان در طی 24 ساعت آموزش در محیط آمزشی مطابق با استاندارد های آموزش شرکت فستو به صور تعاملی ( interactive   ) و پروژه محور تجزیه و تحلیل مدار برای عیب یابی و روش های نگهداری از تجهیزات سیستم های هیدرلیک را فرا خواهد گرفت .

تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
مدت زمان آموزش
24 ساعت آموزش بر اساس جدید ترین استاندارد آموزشی شرکت فستو آلمان
نحوه آموزش
به صورت ( interactive learning ) یادگیری تعاملی
مکان آموزش
لابراتوار اتوماسیون شرکت کیان کنترل آپادانا نماینده انحصاری محصولات و خدمات آموزشی فستو. (امکان تشکیل دوره آموزشی در محل متقاضی دوره وجود داد .)
مدرس
این دور توسط اساتید و کارشناسان مورد تایید بر اساس استاندارد های آموزشی فستو تدریس خواهد شد.
گواهی پایان دوره
مدرک کیان کنترل بعد از آزمون پایان دوره ، دریافت مدرک فنی و حرفه ای با معرفی به آزمون سازمان فنی و حرفه ای در صورت تمایل متقاضی
پیش نیاز:
ندارد

معمولاً قسمت قابل توجهی از هزینه های تعمیر و نگه داری خطوط تولید و سیستم های مکانیکی صرفت تعویض قطعات و تعمیر تجهزات هیدرولیکی می‌شود . می توان گفت بیشتر این هزینه ها از استفاده غیر اصولی و یا تعمیر و نگهداری نامناسب از تجهیزات هیدرولیک ناشی میشود . این اشتباهات و بی توجهی به سیستم های هیدرولیک که هرساله موجب ایجاد هزینه های گزاف برای واحد های تولید درصنعت میشوند به سادگی قابل پیشگیری است . با آموزش به کارکنان و بهره برداران از سیستم های هیدرلیک برای استفاده اصولی ازتجهزات و عیب یابی و نگداری صحیح و به موقع این سیستم ها می‌توان به سادگی طول عمر این تجهزات را فزایش داده و با کاهش هزینه تعمیرات و افزایش زمان فعال بودن تجهزات هزینه های عملیاتی برای یک واحد تولیدی را به میزان قابل توجی کاهش داد. 

دوره هیدرولیک تخصصی کیان کنترل آپادانا مطابق با کد استاندارد HY142  (  Hydraulics Level 3 - Maintenance, Fault Finding and Troubleshooting  )  و فراتر از استاندارد آموزشی هیدرولکی صنعتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای است. در طی این دوره مهارت جویان در طی 24 ساعت آموزش در محیط آمزشی مطابق با استاندارد های آموزش شرکت فستو به صور تعاملی ( interactive   ) و پروژه محور تجزیه و تحلیل مدار برای عیب یابی و روش های نگهداری از تجهیزات سیستم های هیدرلیک را فرا خواهد گرفت . در این دوره مهارت جویان همراه با استاد در فرایند تدریس و آموزش شرکت داشته و کلیه سرفصل های آموزشی به کمک تمرینات استاندارد به شیوه حل مسئله تدریس ، اجرا و مورد آزمایش قرار می‌گیرند. تا به صورت عملی و در طی انجام تمرینات مرتبط با هر فصل مفاهیم و مهارت ها به شرکت کنندگان آموزش داده شود. این دوره از جمله دوره های پیشرفته و مدرن در زمینه هیدرولیک محسوب شده و همچنین فعالین در حوزه هیدرولیک و افرادی که سابقه آشنایی و فعالیت با سیستم های هیدرولیک دارند می توانند از این دوره برای ارتقاء سطح دانش ومهارت خود در زمینه نگه داری ، ایمنی و طراحی سیستم های پیشرفته هیدرولیک استفاده کنند.

برای شرکت در این دوره مهارت جو حد اقل باید دوره هیدرلیک صنعتی را با موفقیت سپری کرده باشد و ترجیحا بعد از شرکت در دوره هیدرولیک پیشرفته در این دوره آموزشی حضور یابد. همچنین فعالین در حوزه هیدرولیک و افرادی که سابقه آشنایی و فعالیت با سیستم های هیدرولیک و دانش فنی کافی درمورد مبانی هیدرولیک و الکترو هیدرولیک برخوردار باشند نیز میتوانند در این دوره شرکت کنند.

توصیه واحد آموزش شرکت کیان کنترل : توصیه میشود در صورت آشنایی مهارت جو با سیستم های هیدرولیک و داشتن  دانش فنی پایه در مورد هیدرولیک ، قبل از شرکت در دوره هیدرولیک تخصصی  در دوره هیدرولیک صنعتی شرکت کند.

حضو در این دوره برای گروه های زیر توصیه میشود.

 1. دانشجویان رشته های فنی و مهندسی به‌ ویژه دانشجویان رشته های برق و مکانیک بعد از سپری کردن دوره هیدرولیک صنعتی 
 2. مهندسین طراح و مسئولین اجرای طرح های سیستم های هیدرولیک 
 3. کارکنان بخش تعمیر و نگهداری خطوط تولید
 4. مربیان و اساتید جهت به‌روز رسانی دانش فنی و ارتقاء مهارت

این دوره به صورت حضوری در شرکت کیان کنترل اجرا خواهد شد .( در صورت نیاز ،دوره آموزشی در محل متقاضی تشکیل خواهد شد.)

 • طراحی و خواندن مدار در سیستم های هیدرولیک 
 • تجزیه و تحلیل مدار برای عیب یابی و روش های نگه داری اصولی جهت جلوگیری از اشتباهات هزینه بر
 • سایزینگ ، فیلتراسیون و نحوه نگهداری صحیح روغن های هیدرولیک
 • برخورد سیستماتیک در تشخیص عیوب با روش عیب یابی منطقی
 • ایمنی در سیستم های هیدرلیک
 • برسی اهمیت تعمیر و نگهداری از تجهیزات هیدرولیک
 • نگه داری از سیال در شرایط بهینه دمایی و ویسکوزیته
 • می تواند بیان کند که چگونه آلودگی سیال هیدرلیک موجب آسیب به اجزای سیستم هیدرولیک میشود.
 • می‌تواند نحوه و میزان فیلتراسیون متناسب با اجزای مختلف یک سیستم هیدرلیک را مشخص کند .
 • می تواند نمودار و نقشه مدار های هیدرلیک را خوانده و تفسیر کند.
 • می تواند به صورت موثر در تشخیص عیوب مدار های هیدرولیک فعالیت کند
 • می تواند روش های نگه داری از تجیزات را برسی ، اصلاح و بهبود دهد.
 • می تواند داده های فنی اجزاء یک سیستم هیدرولیک را تفسیر کند.
 • می تواند عامل مشکلات رایج در یک سیستم هیدرلیک را شناساسی کرده و آن را تشخیص دهد.